Słaba postawa “szczypiorniaka”

0
459

Sobotni pojedynek z Powenem Zabrze na własnym parkiecie miał otworzyć drogę piłkarzom ręcznym ku piątemu miejscu w lidze. Nic takiego się nie wydarzyło. Wręcz przeciwnie, Chrobry w łatwy sposób oddał zwycięstwo gościom.

Mecz już od samego początku nie był interesującym widowiskiem. Pomimo iż Chrobry miał dużą szansę na zajęcie 5 lokaty (przy tym sporą poprawę w stosunku do zeszłego sezonu), na trybunach pojawiło się niewielu kibiców. Od pierwszych minut z boiska wiało nudą, a bramki – po prostu padały, najczęściej dosyć przypadkowo. Od pierwszych minut lekko przewagę uzyskali goście z Zabrza, lecz przez swoją niefrasobliwość raz za razem oddawali przewagę na rzecz gospodarzy. Pierwsza połowa toczyła się na pograniczu remisu i tak też się skończyła. Obie ekipy na przerwę schodziły przy stanie 15-15.

Przez pierwsze pięć minut drugiej połowy można było mieć wrażenie, że w szatni było gorąco, a głogowianie się przebudzili. W przeciągu pięciu minut rzucili 4 bramki, goście żadnej. W 35 minucie spotkania Chrobry prowadził 19-15 i wszyscy spodziewali się, że będzie powiększał swoją przewagę. Mogło się wydawać, że obie ekipy nie do końca wiedziały o co walczą, raz za razem, w sobie tylko wiadomy sposób, oddając przewagę. Lekkość, z jaką przychodziło zdobywać bramki, mogła wskazywać na niską koncentrację i zaangażowanie. Do końca spotkania, wynik opierał się na remisie, przy czym raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Od 50 minuty obraz gry diametralnie się zmienił na niekorzyść głogowian. Zabrzanie do końca spotkania rzucili 5 bramek, nie tracąc żadnej, tym samym pokonując Chrobrego 6 bramkami. To był bardzo dziwny mecz – skomentował Zbigniew Markuszewski, trener Chrobrego Głogów.

SPR Chrobry Głogów – NMC Powen Zabrze 27:33 (15:15)

SPR Chrobry: Zapora, Kapela, Stachera – Różański 1, Bednarek 3, Świtała 5, Mochocki 8, Kuta 2, Łucak 1, Płaczek, Olęcki 3, Wysokiński 1, Czekałowski, Świątek 2, Ścigaj 1.

Powen: Kicki, Banisz – Niedośpiał 6, Lasoń 1, Stodtko 5, Marhun, Garbacz, Mokrzki 1, Bushkov 7, Kryszeń 1, Kowalski, Rumniak 4, Kandora 1, Hojnik, Droździk, Nat 7.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.