Pijani rodzice opiekowali się dziećmi

0
485

Wczoraj (18 kwietnia) w trakcie interwencji w jednym z głogowskich barów policjanci ujawnili, że trójką małych dzieci opiekują się rodzice, którzy są nietrzeźwi. Decyzją sądu dzieci zostały umieszczone w rodzinie zastępczej, rodzice zaś trafili do izby wytrzeźwień.

Wczoraj (18 kwietnia) około godziny 13.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie został powiadomiony, że w jednym z lokali na terenie miasta przebywają nietrzeźwi rodzice wraz z trójką dzieci. – Policyjny patrol po przybyciu na miejsce stwierdził, że rodzice są nietrzeźwi. 40-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie, kobieta miała 1.26 promila. Zostali zatrzymani w izbie wytrzeźwień – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Na miejscu, wraz z policjantami, działali również kuratorzy sądowi. Decyzją sądu dzieci w wieku 1, 3 i 5 lat zostały umieszczone pod opieką rodziny zastępczej. Wszyscy są mieszkańcami powiatu górowskiego, mieszkającymi tymczasowo w Głogowie.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. – Jeżeli okaże się, że nietrzeźwi rodzice swoim nieodpowiednim zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może grozić im odpowiedzialność karna, czyli pozbawienie wolności nawet do pięciu lat – tłumaczy Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.