Zdewastował lampę i kosze

0
254

W nocy z piątku (13 kwietnia) na sobotę (14 kwietnia) na osiedlu Kopernika 18-letni mężczyzna i jego 17-letni kolega zostali zatrzymani przez policjantów wydziału kryminalnego. Zatrzymany 18-latek demolował kosze na śmieci i rzucał nimi w lampę, którą w ten sposób uszkodził.

Do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn doszło około godziny pierwszej w nocy na osiedlu Kopernika. Jeden z nich demolował kosze na śmieci i rzucał nimi w lampę uliczną. – Zatrzymany 18-latek, mieszkaniec gminy Jerzmanowa, nie umiał w żaden sposób wytłumaczyć, dlaczego uszkodził i demolował kosze oraz dlaczego rzucił jednym z nich w lampę uliczną, uszkadzając jej klosz – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał 2.22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Uszkodzona przez niego lampa to koszt 1290 złotych. Policjanci ustalają też wartość uszkodzonych koszy na śmieci. – Jego kolega, 17-letni mieszkaniec Głogowa, także nie potrafił podać powodu tej agresji innej niż alkohol. On również był pod wpływem alkoholu. Jako osoba nieletnia został przekazany rodzicom. W tej sprawie jest świadkiem – dodaj Bogdan Kaleta. 18-latek usłyszał już zarzut niszczenia mienia. Grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiblioteka organizuje Dni Książki
Następny artykułSztuka nieprofesjonalna w MOK-u
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.