Sprawcy porwania z zarzutami

0
592

Prokuratura Rejonowa w Głogowie skierowała akt oskarżenia przeciwko czterem sprawcom porwania, które miało miejsce w lutym 2012 roku. Mężczyźni w wieku od 18 do 23 lat porwali 28-letniego mieszkańca Polkowic.

23 lutego 2012 roku do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zgłosił się 28-letni mężczyzna, który twierdził, że został porwany przez czterech mężczyzn.  – Informował o tym sam uprowadzony, który zdołał uwolnić się z rąk porywaczy i uciec z ich samochodu po krótkiej walce i szamotaninie – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Po trzech godzinach od zgłoszenia przestępstwa policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Głogowa. W toku postępowania ustalono, że jeden z mężczyzn był tylko kierowcą.  – Do uprowadzenia doszło, bo jeden z mężczyzn twierdził, że 28-letni mieszkaniec Polkowic sprzedał mu narkotyki o mniejszej wartości. Dług 28-latka miał wynosić 300 złotych. Przy pomocy kolegów ustalił, że mężczyzna będzie przebywać 23 lutego na badaniach w Głogowie – mówi Liliana Łukaszewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Sprawcy porwania zatrzymali 28-latka przed przychodnią i zagrozili mu, żeby wsiadł do ich samochodów i oddał im dług. Mężczyzna dobrowolnie wsiadł do samochodu myśląc, że udadzą się do najbliższego bankomatu. – Jednak mężczyźni pojechali w innym kierunku. W samochodzie bili go i grozili. 28-latek jak tylko zorientował się, że został porwany przez czterech mieszkańców Głogowa, zaczął się bronić. Ugodził też nożem 18-letniego porywacza – tłumaczy Liliana Łukaszewicz.

Czterem porywaczom za swój czyn grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Osobne postępowanie toczy się w sprawie 28-letniego mieszkańca Polkowic w sprawie ugodzenia nożem jednego z porywaczy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.