Odpowie za usiłowanie gwałtu

0
469

Prokuratura Rejonowa w Głogowie skierowała akt oskarżenia przeciwko groźnemu recydywiście, który 12 października 2011 roku w Głogowie usiłował zgwałcić swoją znajomą.

Pokrzywdzona 12 października ubiegłego roku około godziny 20.00 wyszła na spacer z psem. Po drodze spotkała swojego 46-letniego znajomego. Mężczyzna wbrew jej woli, stosując przemoc fizyczną i grożąc pobiciem wciągnął ją do piwnicy bloku mieszkalnego, a następnie doprowadził do wykonania innej czynności seksualnej. Następnie oskarżony uderzył kobietę w twarz i usiłował doprowadzić do obcowania płciowego. Zamierzonego celu nie udało mu się osiągnąć, gdyż pokrzywdzonej udało się uciec. Kobieta doznała obrażeń ciała w postaci stłuczenia głowy i twarzy skutkujących rozstrojem zdrowia na okres poniżej siedmiu dni.

Napastnika zatrzymano 13 października. Mężczyźnie postawiono zarzut między innymi usiłowania gwałtu i tymczasowo aresztowano na okres trzech miesięcy. 46-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Mężczyźnie grozi kara od dwóch do piętnastu lat pozbawienia wolności. Oskarżoną w sprawie jest także jego dwa lata starsza siostra, która w dniu zatrzymania brata groziła pokrzywdzonej pobiciem, chcąc zmusić ją do zmiany zeznań. Siostrze oskarżonego grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.