Strażacy przygotowują się na EURO

0
297

Do pierwszego meczu w ramach Euro 2012 pozostało jeszcze 94 dni. Jednak głogowscy strażacy już od jakiegoś czasu sprawdzają niektóre obiekty w Głogowie pod kątem bezpieczeństwa.

Tydzień temu można było zauważyć głogowskich strażaków w czasie ćwiczeń w Hotelu Qubus. Nie jest to jednak jedyny obiekt. – Średnio, co miesiąc strażacy odbywają ćwiczenia ewakuacyjne w różnych obiektach. Są to szkoły, urzędy. Z związku z zbliżającym się Euro 2012 sprawdzamy obiekty takie jak hotele. Sprawdzamy też drożność niektórych ulic pod kątem dróg ewakuacyjnych – mówi Paweł Dziadosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.  Ćwiczenia w hotelu odbywały się trzy dni. – Działaliśmy w systemie zmianowym tak żeby każdy strażak mógł zapoznać się z planem ewakuacji – mówi Paweł Dziadosz.

W Głogowie mogą pojawić się kibice, którzy z naszego miasta będą dojeżdżać do Wrocławia czy Poznania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomogli złapać złodzieja
Następny artykułDyskutowali o oświacie
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.