Woda w życiu miasta (CMigrator copy 1)

0
410

Wczoraj (23 lutego) w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie obył się wernisaż wystawy “Woda w życiu miasta”. Główną atrakcją była łódź dłubanka.

Łódź pochodzi prawdopodobnie z przełomu XVIII i  XIX wieku. Znaleziono ją w 2000 roku na brzegu Odry. Wczoraj (23 lutego) została pokazana szerszej publiczności w czasie wernisażu wystawy “Woda w życiu miasta”. – Ta wystawa jest wystawą specjalną dla mnie i dla naszego muzeum.  Składa się ona z naszych własnych zbiorach. Główną atrakcją tej wystawy jest łódź dłubanka. Była ona konserwowana przez prawie sześć lat i dzisiaj możemy podziwiać jej efekty – mówi Leszek Lenarczyk, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Głogowianie mogli też zobaczyć dawną pralkę automatyczną, rekonstrukcje studni i dawne, drewniane wodociągi.

Wernisaż wystawy był okazją do przypomnienia sobie jak ważna w naszym życiu jest woda i jak oddziałuję na miasto. – Woda jest źródłem życia i jest nam niezbędna do przeżycia. Woda może też stanowić środek transportu. Ludzie zawsze osiedlali się w pobliżu wodopojów. Miasto nie bez powodu powstało nad Odrą. I o tym jest ta wystawa. O związkach z Odrą, ale też o alternatywnych źródłach wody dla miasta. Prezentowane są różne zagadnienia między innymi: woda jak źródło pożywienia, woda, jako źródło energii, powodzie – mówi Magdalena Świderska, kustosz wystaw w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie.

Wystawę “Woda w życiu miasta” można oglądać w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.