“HOLGA MON AMOUR”

0
587

Już 11 stycznia 2011 (godz. 18.00) w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się spotkanie autorskie z Malwiną de Brade – autorką wystawy fotograficznej “HOLGA MON AMOUR”.Już 11 stycznia 2011 (godz. 18.00) w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się spotkanie autorskie z Malwiną de Brade – autorką wystawy fotograficznej “HOLGA MON AMOUR”.

Malwina de Bradé to absolwentka ASP w Warszawie. Jest fotografem, grafikiem, ilustratorem oraz maluje. Zajmuje się ilustracją książkową, fotografią i grafiką warsztatową, a także należy do Z.P.A.P. W latach 1996-99 Pani Malwina była asystentem technicznym na warszawskiej ASP w pracowni grafiki warsztatowej. Natomiast w 1999 roku prowadziła zajęcia plastyczne dla młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych w stowarzyszeniu “Otwarte drzwi”. W roku 2006 organizowała wystawy fotograficzne w klubie “Migawka”. W latach 2007 -2008 była komisarzem pleneru fotograficzno-malarskiego “Koń na polską duszę”.

Zdjęcia, które zostały zrobione na wystawę zatytułowaną “HOLGA MON AMOUR” zostały wykonane aparatem HOLGA. Autorka zabiera go wszędzie, gdyż jest to sprzęt lekki, ale wytrzymały. Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane – jak mówi sama autorka są dla niej odpoczynkiem od zalewającej nas cyfrowej doskonałości. Ważniejsze wystawy i wydarzenia w życiu artystki to między innymi 1998 – “Po drugiej stronie” (z K. Kiritsisem i P. Żakiem), Szawle, Litwa; 2004-“Autoportrety” FoTomato, Łodź; 2010 – wystawa grupowa “Szare Dni” Galerie le Cerisier –Paryż; “ Sen o kobiecie” wystawa malarstwa– Dom Dziennikarza – Kazimierz Dolny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.