Dzisiaj jest pretekst do całowania

0
734

28 listopada w kalendarzu nietypowych świąt obchodzony jest, jako międzynarodowy dzień pocałunku. Może to być pretekst do ukradzenia pocałunku bliskiej osobie.

Pocałunek daje poczucie bezpieczeństwa, zapewnia lepsze dotlenienie organizmu, wyostrza zmysły i uaktywnia w mózgu ośrodki odpowiedzialne za emocje. Całowanie pobudza też produkcje serotoniny, która zapewnia dobry nastrój. Ciekawostką jest też fakt, że w trakcie pocałunków można stracić tyle energii ile przy przebiegnięciu w średnim tempie dystansu sto metrów.

W kalendarzu nietypowych świat występuje jeszcze wiele innych dni okolicznościowych. Na przykład w drugi poniedziałek stycznia obchodzi się Dzień Sprzątania Biurka. 17 grudnia obchodzony jest Dzień Bez Przekleństw. Nie wszyscy jednak zwracają uwagę na takie nietypowe święta. – Nie śledzę kalendarza w poszukiwaniu takich dni i świąt. Jednak, jeśli jest, kogo obdarować pocałunkiem to można celebrować takie święto. W końcu każdy pretekst jest dobry – mówi głogowianin Kamil. Jedynym świętem, jakie obchodzę jest Światowy Dzień Zwierząt- mówi głogowianka Dominika.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.