Mayday Rock Festival – Eliminacje Dzień 1

0
671
Pierzasty (FAME)

Miniona sobota przyniosła do Głogowa nie tylko koncerty jazzowe. Scena Mayday rozbrzmiała po raz kolejny potężnym rockowym brzmieniem, które porwało zebraną tłumnie publiczność. Na scenie tuż po godzinie 20:00 kolejno pojawiało się sześć zespołów. Byli to Interpunkcja (Chocianów), Fame (Rydzyna), CH-AD (Wrocław), Unlumination (Kraków), White Russian (Głogów), Inflection (Głogów). Zgodnie z tegorocznymi zasadami, zespoły lokalne nie mogą brać udziału w głosowaniu publiczności i jury. Zatem do bitwy eliminacyjnej przystąpiły Unlumination, Fame, CH-AD.

Fame

Gigantyczna dawka energetyzującej muzyki, jaką zaserwowały nam kapele, pomimo kłopotów technicznych (dźwiękowych) była czymś wyjątkowym. Gatunkowo przez scenę przetoczył się m.in. metal, rock, hardrock, symphonic metal. Jako pierwsi na scenę wyszedł zespół Interpunkcja i od razu zdobyli publiczność. Nie sposób nie wspomnieć tu o najbardziej rozchwytywanym członku zespołu. Kuba od dwóch lat gra na perkusji, od półtora roku w zespole. Pomimo młodego wieku pokazał wielką klasę, jako perkusista. Zespół już nie pierwszy raz dał popis nienagannych umiejętności z punk rockowym pazurem w tle.

"Młody"

Kolejno wychodziły trzy zespoły konkursowe, Fame, CH-AD i Unlumination. Publiczność i jury mogła skupić uwagę na wyłanianiu zwycięzcy. Nie trudno było wyłonić dwóch faworytów. Fame odznaczał się fantastycznym gitarzystą (Pierzasty), który dał absolutny popis gitarowych riffów porywając zebranych pod sceną ludzi do dzikiej zabawy. Duże doświadczenie i pełne oddanie muzyce zaowocowało prawdziwie mocnym widowiskiem. Gorzej niestety wypadł CH-AD. Rozbawiona publiczność nie schodziła wprawdzie ze sceny, ale głosów oddanych na zespół było stosunkowo niewiele. Słaby wokal i niedopracowane brzmienie przebijało się przez utwory.

Angelika (Unlumination)

Prawdziwym dynamitem wieczoru okazała się formacja Unlumination z Krakowa. Muzycy urzekli mocnym brzmieniem gitar, wyśmienitym perkusistą, ale przede wszystkim mocnym i urzekającym głosem wokalistki. Stali się doskonałym urozmaiceniem wieczoru. Tomek i Igor dopełniali całości na wokalu dając upust wielkiej scenicznej charyzmie i pełnemu profesjonalizmowi. Igor, jak sam mówi, dał koncert życia. Zespół oceniając swój koncert i zebraną publiczność nie szczędzili komplementów. Dla nich było to jedno z najlepszych miejsc, w jakim grali. Dziękując za koncert rozrzucili w stronę publiczności cztery swoje dema.

Unlumination

Na finiszu nocnego, rockowego grania wystąpiły dwie głogowskie formacje. White Russian i Inflection. Panowie dopieścili publiczność ostrym graniem. Na specjalne wyróżnienie zasługuje potężny wokal, jakim poszczycić się może Inflection. Jeśli zespół miałby szansę powalczyć w głosowaniu, mógłby nieźle namieszać. Wieczór zakończył się ogłoszeniem wyników.

Niemal jednogłośnie publiczność, jako zwycięzcę, wyłoniła Unlumination. Głosem jury najlepiej wypadła kapela Fame. Ten inaugurujący wieczór, XV Festiwalu Rockowego, udowodnił jak wielu ludzi czeka na takie wydarzenie. Kolejne tygodnie, chociaż zbliżać będą do nieubłaganego finału, przyniosą z sobą również nadzieję. Dla wszystkich tych, którzy szukają w swoim mieście czegoś więcej. Dla młodzieży i dorosłych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.