“Po co komu teatr?”

0
667

W ramach II Jesiennych Spotkań Teatralnych “Po co komu teatr?”, 6 października w Polkowicach wystąpi Teatr Wierszalin Piotra Tomaszuka. Przedstawiony zostanie spektakl “Traktat o Manekinach”.

W ramach festiwalu “Po co komu teatr?” prezentowane są spektakle alternatywnych teatrów, które eksperymentują i poszukują własnej drogi artystycznej. 6 Października widowni festiwalu zostanie zaprezentowany spektakl “Traktat o Manekinach”. Przedstawienie powstało na motywach “Sklepów cynamonowych” Brunona Schulza. Nie jest to jednak wierna adaptacja. Oryginalny tekst był tylko dla założyciela teatru, Piotra Tomaszuka, punktem wyjścia do rozważań na temat dwoistości ludzkiej natury. Reżyser przeniósł bohaterów Schulzowskich opowiadań w czasy II wojny światowej. Każe im patrzeć jak do sennego, baśniowego Drohobycza wkrada się brutalna rzeczywistość wojny. Scenografię do przedstawienia wykonała Julia Skuratova.

Spektakl przedstawiany będzie w polkowickim Kinie, przy ulicy Dąbrowskiego 1. Bilety w cenie 20 złotych (zbiorowy) i 25 złotych (indywidualny) do nabycia w kasach Ośrodka Kultury przy ulicy Skalników 4, Kina oraz w Galerii “Rynek 26” w Polkowicach.

Początek spektaklu 6 października o godzinie 19.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.