Nie będzie zbiórki żywności

0
625

23 i 24 września w wielu sklepach w całej Polsce wolontariusze będą zbierać żywność w ramach ogólnopolskiej akcji “Podziel się posiłkiem”. Przez sześć lat również głogowianie mieli okazję włączyć się do zbiórki. W tym roku pomocy dla najuboższych rodzin z powiatu głogowskiego jednak nie będzie,

Odwołanie akcji “Podziel się posiłkiem” w Głogowie spowodowane jest problemami lokalowymi Stowarzyszenie MayDay. Stowarzyszenie było dotychczasowym organizatorem zbiórki na terenie Głogowa. To w budynku na przy ulicy Perseusza były przechowywane datki zanim trafiły do najuboższych rodzin. –Zwlekaliśmy z podpisaniem umowy z Bankiem Żywności we Wrocławiu – mówi Krzysztof Dziechciarz, prezes stowarzyszenia MayDay.  –Nie chcieliśmy wiązać się umowami zanim nie wyjaśnimy sprawy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej – tłumaczy prezes stowarzyszenia.

W Banku Żywności we Wrocławiu powiedziano nam, że wkrótce zniknie informacja na stronie internetowej akcji “Podziel się posiłkiem” o wykazie sklepów w Głogowie, w których będzie można oddać produkty z koszyka. –Mamy nadzieje, że uda nam się zorganizować grudniową zbiórkę żywności – mówi Krzysztof Dziechciarz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.