Muzeum nagrodzone

0
342

W kwietniu tego roku w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie i w Muzeum w Riesie miała miejsce wystawa efekt pracy młodzieży polskiej i niemieckiej. Wystawa ukazywała wydarzenia po II wojnie światowej, które wciąż są postrzegane, jako najbardziej drastyczne przeżycia zarówno dla Polaków jak i Niemców.

Trud młodzieży został doceniony. Muzealny projekt “Spotkanie, Wiedza, Zrozumienie” otrzymało Krajową Nagrodę Saksonii 2011 za pracę badawczą nad lokalną historią.

W związku z tym 28 października 2011 roku o godzinie 16.00 w Dreźnie odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody. Na uroczystość zostali zaproszeni Prezydent Głogowa Jan Zubowski, Dyrektor Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Głogowie Leszek Lenarczyk oraz niemieccy i polscy uczniowie wraz z opiekunami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJuż dzisiaj Dożynki Powiatowe w Kotli
Następny artykułWykłady w Muzeum
Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.